ماموريت كيمن
خانه \ سوابق کاری \ انگیزش کارکنان بانک کارآفرین
انگیزش کارکنان بانک کارآفرین

انگیزش کارکنان بانک کارآفرین

هدف سازمانهای متعالی ارائه خدمات یا کالاهای با کیفیت، در زمان مناسب و اعتبار دهی به کالا یا خدمات است تا با مشعوف کردن مشتریان به سودآوری و ابقای نقش خود بپردازند. اغلب چنین به نظر میرسد که موسسات مختلف بر اثر نوع و کیفیت فرآورده های خود، با یکدیگر رقابت می کنند. گرچه این مطلب به ظاهر درست است، لیکن واقعیت آن است که این سازمانها بیشتر به لحاظ نیروی انسانی و در راس آن مدیریت خود با یکدیگر در رقابت هستند. چرا که نیروی انسانی است که محصولات وخدمات را تولید نموده و ارائه می دهد و مدیریت است که به محیط کار چنان روحی میدمد که کارکنان با نهایت توان خود کار کنند و نتیجه کار آنها به صورت محصولات و خدمات رنگارنگ و با کیفیت به بازار عرضه شود.

Bank-Kar-Afarin-Keyman

امروزه انگیزش کارکنان یک ابزار پر اهمیت برای هر کسب و کاری به شمار می‌رود. زمانی که کارکنان درست، به جا و با انگیزه کافی فعالیت کنند، کسب و کار رشد کرده و ایجاد ثروت می‌نماید.

چالش اصلی یک سازمان ایجاد تعادل میان اهداف کلی و مشخص آن سازمان و ارزش‌های شخصی کارکنان است. بنابراین انگیزش، محصول مشارکت و نتیجه رابطه متقابل (تعامل) فرد با موقعیتی است که در آن قرار می‌گیرد.

یکی از تغییرهای نگرشی برای عملکرد کارکنان سازمانها، سطح انگیزش است. صاحب نظران اعتقاد دارند که کارکنان با انگیزه، اولاً میل بیشتری به حضور در سازمان داشته، ثانیاً کمتر غیبت کرده و نهایتاً در تصمیمات و عملیات سازمانی مشارکت فعالی دارند، و در نهایت می توان انتظار داشت کارکنانی که دارای انگیزه بیشتر می باشند، تلاش بیشتری را برای رفع نیازها و برآورده کردن نیازهای مشتریان از خود نشان دهند.

توسعه منابع انسانی

آنچه كه در راستای توسعه منابع انسانی اهمیت دارد، این است كه بهبود منابع انسانی تنها با آموزشهای فنی و تخصصی حاصل نمی‌شود، بلكه از طرق مختلف باید به توسعة آن پرداخت. بنابراین شناخت عواملی که بر انگیزش کارکنان اثر گذارند، اهرم هایی را در اختیار مدیران قرار می دهند تا بتوانند به وسیله ی آنها کارایی و بهره وری کارکنان را افزایش داده و بالطبع بهروری سازمان را بهبود دهند. به همین منظور پژوهشی در بانک کارآفرین با هدف مشخص کردن عوامل درونی موثر بر انگیزش کارکنان بانک کارآفرین تعریف گردید که گروه کیمن(Keyman) بخش تحلیل آماری آن را بر عهده گرفت. اهدافی که در این تحقیق دنبال شد عبارت بودند از:

  1. مطالعه و شناخت وضعیت موجود انگیزش کارکنان بانک کارآفرین
  2. شناسایی و رتبه بندی عوامل درونی انگیزش بر اساس اهمیت آن ها از نظر کارکنان بانک کارآفرین