ماموريت كيمن
خانه \ محصولات و خدمات \ خدمات آموزشی \ آموزش مدیریت منابع انسانی

آموزش مدیریت منابع انسانی

آموزش مدیریت منابع انسانی، یکی از توانمندسازها در حوزه مدیریت سازمان است.یکی از مهمترین منابع درآمد سازمانهای پیشرفته، کارکنان یا به بیان دقیق تر منابع انسانی آن است. بر اساس آمارهای موجود، در برخی کشورها مانند ژاپن، 80 درصد ثروت تولید شده در آنها، از منابع انسانی آنها به دست آمده است. بنا بر این شکی نیست که مدیران و سرپرستان سازمان ها باید به اصول علمی مدیریت این منبع ارزشمند آشنا باشند تا موفقیت در جنبه های مختلف و به خصوص سودآوری سازمان ها ارتقا یابد. بر خلاف آن چه که در وهله اول تصور می شود، عدم آشنایی به اصول علمی مدیریت منابع انسانی، می تواند موجب خسارت های بزرگی به سازمان ما شود. چرا که آسیب های حاصل از تصمیم گیری های نادرست در این زمینه، گاهی خیلی دیر مشخص شده و اصلاح مسیر، هزینه زیادی را به سازمان تحمیل می کند.

فرایندهای اصلی مدیریت منابع انسانی

در دوره آموزش مدیریت منابع انسانی، غیر از مقدماتی نظیر تاریخچه این علم، چهار فرایند اصلی مدیریت منابع انسانی به فراگیران آموزش داده می شود:

  1. فرایند جذب منابع انسانی: در خلال آموزش این فرایند، فراگیران می آموزند که چگونه برای جذب(یا خاتمه همکاری) منابع انسانی مورد نیاز(یا مازاد بر نیاز) سازمان برنامه ریزی کرده و چگونه بهترین نیروهای انسانی را جذب نمایند و با کدام گروه از نیروها همکاری را ادامه ندهند.
  2. فرایند مدیریت عملکرد منابع انسانی: در این بخش، فراگیران می آموزند که به چه روشی کار مورد نظر سازمان را به منابع انسانی در اختیار خود بسپارند و چگونه عملکرد آنان را به روشی اثربخش مدیریت نمایند.
  3. فرایند جبران خدمات منابع انسانی: در این بخش از دوره آموزشی، فراگیران می آموزند که به چه شیوه ای خدمات ارائه شده توسط کارکنان در اختیار خود را جبران نموده و پاداش دهند. بدیهی است که عملکرد مناسب گروه مدیران و سرپرستان در زمینه جبران خدمات، می تواند منجر به ارتقای بهره وری کارکنان و در نتیجه سازمان شود.
  4. فرایند توسعه منابع انسانی: در این بخش، فراگیران می آموزند که چگونه و به چه شیوه ای توانایی های کارکنان در اختیار خود را افزایش دهند که بهره وری آنها ارتقا یافته و به رشد و سودآوری سازمان کمک کند.

گروه کیمن(Keyman) با در اختیار داشتن اساتیدی توانا و مجرب در تدریس اصول مدیریت منابع انسانی، آمادگی دارد تا در قالب یک دوره آموزشی جذاب و کاربردی، مدیران و سرپرستان سازمان شما را با این مفاهیم و تکنیک ها آشنا سازد و از این طریق موجب ارتقای بهره وری و سودآوری سازمان شما گردد.